/Files/images/4691ilelletlga.gif Почитай мені казку, мама !

Вченими встановлено, що дитина, якій систематично читають, накопичує багатий словниковий запас, оскільки чує більше слів. Читаючи разом з мамою, малюк не тільки дізнається щось нове, але і активно розвиває уяву і пам'ять, а іноді засвоює важливі життєві уроки. А як саме обрати корисні і цікаві книги для малюків різного віку?

Легкість і міцність

Гарна книжка для маленьких має деякі особливості. Вона легка — у малюка повинно вистачати сил на те, щоб у будь-який момент дістати книгу з полиці. Міцність їй забезпечує звичайний або ламінований картон. Розмір книжки має бути невеликим - дитина повинна мати можливість «грати» з нею самостійно. У книзі мають бути крупні, яскраві картинки і трохи дрібних відволікаючих деталей. Друкарський текст — тільки великий, фрази — чіткі і лаконічні. Якщо сторінка є яскравою картинкою, текст повинен розташовуватися на світлому фоні. Зверніть увагу на наявність гігієнічного сертифікату (зазвичай указується на останній сторінці або обкладинці ).

Всьому свій час

Малюкам потрібні книжки для розглядання предметів, тварин, рослин і так даі. На сторінці 80 % площі повинна займати картинка. Підписи мають бути максимум з двох-трьох слів. Малюк поки не уявляє, як поводитися з новою «іграшкою» — все може обмежитися облізуванням і безглуздим перевертанням сторінок. Але якщо ви розглядаєте книжку разом і при цьому мама читає, то швидко стане помітним, що малюк легко впізнає знайомі предмети і навіть намагається по-своєму їх називати.
Приблизно з року (а за бажання і раніше) можна почати читати дитині вірші і коротенькі казки. У цьому віці знайомство з веселими забавлянками, добре супроводжувати яскравими характерними жестами. Приблизно до двох років, коли у дитини з'являється інтерес до букв, — придбайте азбуку. Варто пам'ятати, що впізнавання букв і читання — речі різні. Зараз читаєте ви, а дитина активно слухає. Не варто форсувати події. Багатьом дітям подобаються книжки-іграшки всілякі пискавки, книжки у формі тварин, комах і так далі Вони привабливі для дитини, але не варто ними захоплюватися. Книги, перш за все, призначені для читання — це малюкові важливо засвоїти. Поступово кількість книг-іграшок треба довести до мінімуму.
Три роки — вік чомусиків — оптимальний час для придбання дитячих ілюстрованих енциклопедій. Кількість незнайомих слів в них не повинна перевищувати 10—15 відсотків, інакше книга може здатися дитині нудної. Читаючи разом з вами, малюк отримує відповіді на питання, що цікавлять його, і при цьому вчиться працювати з новою інформацією

Розширюємо кругозір

Якщо у батьків є велике бажання, починати читати дитині можна з самого народження. Новонароджений не може зрозуміти сенсу прочитаного, але чудово розрізняє інтонації, ритм і до того ж, сприймає емоційний стан дорослого під час читання. Отже якщо мама читає із задоволенням, а не по обов'язку, то у дитини вже на емоційному рівні починає формуватися позитивне відношення до заняття читанням.
Прості книжки можна робити самостійно, разом з дітьми вирізувати, малювати, складати простенькі тексти про життя дитини. Це розвиває творчі здібності, дозволяє малюкові усвідомити, що все, про що розповідається в книгах, має відношення до реального життя і формує дбайливе, глибоко особисте відношення до книги взагалі. Якщо у вас виникають сумніви з приводу змісту книги, приберіть її подалі. Більше довіряйте своїй батьківській інтуїції. Чим старше дитина, тим ширше стає коло його читання.
Завдання батьків — постаратися розширити дитячий кругозір, підбираючи різноманітні книги. А щоб малюк вчився орієнтуватися в світі друкарського слова, відправляйтеся в книжковий магазин разом. Навіть коли дитина навчиться читати сама, не припиняйте практику сумісного читання. Дорослий може читати набагато емоційніше, створюючи у дитини живі уявлення про написане, і до того ж повинен пояснювати малюкові незрозумілі моменти і загальний сенс твору. А головне — таке читання дуже об'єднує дорослого і дитину.

Кiлькiсть переглядiв: 459

Коментарi